ORKİMDER

Orkimder Bursiyerlerimiz ile Yıl Sonu Etkinliğinde Buluştuk

Orkimder Organik Kimyacılar Derneği olarak bursiyerlerimiz ve mentorleri ile Orkimder Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Korgün Şengün ev sahipliğinde Mks DevO Kimya Bandırma Üretim Tesislerinde yıl sonu etkinliğinde bir araya geldik. Etkinlikte, bursiyerlerimiz, iş güvenliği eğitimi, ilk yardım eğitimi, arge merkezi laboratuar eğitimleri aldılar. Hemen ardından öğrencilerimiz için düzenlenen yıl sonu partisinde, tüm bursiyerlerimizden, Green deal, çevre bilinci, zero carbon konularında hazırlamış oldukları sunumlarını dinledik ve katılım sertifikalarını dağıttık.

Ayrıca, Türkiye Kimyacılar Derneği Genel Sekreteri Dr.Derya Erçıkan, ülkemizin dünya kimya sektöründeki yerini değerlendirdi.

Gazeteci-Yazar Önder Balıkçı da, hayallerin peşinde koşmak konusunda düşüncelerini açıkladı. Öğrencilere, ”Önce hayal edin, sonra işinizi çok severek çalışıp başarın” mottosu ile destek verdi.

Başarıya giden yol konusundaki konuşmaları ile değerli mentorlerimiz Sayın Devrim Özcan, Sayın Hakan Görgülüer, Sayın Alp Dardağan ve Sayın Süha Sevin konuşmalarının ardından, fabrika gezisi yapılarak, tüm öğrencilerimize fabrika tanıtımı yapıldı.